GÜNCEL ATATÜRKÇÜLÜK

Yazdır
GÜNCEL ATATÜRKÇÜLÜK
 
Türkiye Cumhuriyeti üniter, merkezi, laik, demokratik ve sosyal bir hukuk devleti olarak kuruldu.

Atatürk’ ün ölümünden sonra Atatürk ve Kemalizm karşıtlığı tezgahlanırken halen varlığını sürdürmekte olan Atatürk Cumhuriyetinin kendisini savunmasına fırsat verilmemiştir. Toplumun ulusal reflekslerini kırmak için işbirlikçi basın-medya aracılığı ile sürekli psikolojik kampanyalar yapılagelmektedir. Böylece Türk toplumu akıl tutulması içine sokulmaktadır.

Türk milletinin fertleri olarak çağdaş çıkarlarımız açısından bakacak bir siyasal iktidarı işbaşına getirmektir.

Ya T.C ilelebet yaşayacak ya da Sevrde amaçlandığı gibi yok olup gidecektir.

Türk ulusu siyasal tarihinin en bunalımlı günlerinde Cumhuriyetine sahip çıkarak toparlanmak zorundadır.

Bölücü teröre, etnik, mezhepsel, dini ayrıştırmalara karşı bir bütün olabilmeliyiz. Her mevzinin güçlü olması cephenin güçlü olabilmesi demektir. Bu yüzden BCP nin neferleri olarak milli iradeyi oluşturmak üzere çevremizinde siyasete ilgisini artırmak görevimiz vardır. Ülkemizin yarı sömürge durumundan kurtulması bilinçli yurttaşların çoğalması ile mümkündür. Ülke sorunları ile ilgilenmeyen toplumlar her türlü tuzağa düşürülebilir.

Ülkemizi yönetenler Atatürk İlkelerini işlerine geldiği gibi yorumlayarak kolaycılığa kaçmışlardır. Ülkenin yarınlarını düşünmemişlerdir. Geçici çözümlerle sorunların birikmesine yol açmışlardır. Devletin asıl görevi toplumun ekonomik ihtiyaçlarını toplumsal eşitlik zemininde karşılamaktır.
 
Türk halkının, çıkar dayanışmaları dışında fikren ve yürekten devletine sahip çıkması tek kurtuluştur. Küresel sömürü düzeni evrensel faşizme dönüşürken ulus devletleri zayıflatmak için demokrasi kampanyaları sürdürülmektedir.

Türk devletinin kurucu iradesi, Türk ulusunun kurtuluş savaşında ortaya koyduğu bağımsızlık iradesidir. Bugünde silahsız olarak bilim ve akılla siyaseten kendi bağımsız yolumuzu çizebilmeliyiz.

İdealsiz ve hedefsiz kalmış toplumların yaşamlarını sürdürebilmeleri olanaksızdır.

En gerçek yol gösterici bilimdir. Bilimsel tutum aynı zamanda gerçekliği de içermektedir. Gözlemlemek temel ilkedir.

Sahte aydın tavrı ve işbirlikçi tüccar tutumu ile T.C.  milletin istediği aydınlık yola gidemez. Avrupa tipi sosyal demokrasi ise Avrupanın  yeni sömürü aracıdır.

Sosyalizm ve kapitalizm dışında bireysel özgürlüklerle toplumcu yaklaşımları, özel sektörle devletçiliği ulusal yapı içinde kaynaştırmayı amaçlayan M. Kemal’ in  yolu 3. yoldur.

M. Kemal Türk Ulusuna kaderle mücadele etme gücünü aşılamıştır. Bundan sonra bize düşen görev, sosyoekonomik gelişmeye uygun bir yenilikçi anlayış geliştirmek ve sistematik bir rotaya oturtmaktır.

“MİLLETİN KADERİNİ YİNE MİLLETİN AZİM VE KARARI BELİRLEYECEKTİR. M.KEMAL ATATÜRK”

“AYDINLANMA, AKLI CESARETLE KULLANMADIR. E.KANT”

“KENDİMİZDEN BAŞKA KURTARICI YOK.MÜMTAZ SOYSAL”

“İLKELER ÖNEMLİDİR.UYGULAMA DÜZELTİLİR.”

İlkeler; insan hakları, hukukun üstünlüğü, ahlaki ilkeler

BCP’nin ilkeleri bağımsız ve özgür düşünce, bilim ve ortak akıldır.
 
Kaynak:  Güncel  Atatürkçülük, Prof. Dr.Anıl Çeçen
 

D U Y U R U L A R

BASIN AÇIKLAMALARI

 

E T K İ N L İ K L E R

B A S I N D A   B C P

 
Copyright © 2012 Bağımsız Cumhuriyet Partisi ---- GÜNCEL ATATÜRKÇÜLÜK. Site Tasarımı : Bilgivesevgi Web Tasarım Hizmetleri
Template Joomla 1.7 by Wordpress themes free