AKP, OLAĞANÜSTÜ PARTİ KONGRESİNE ELEŞTİRİ

Yazdır

(67 Yıllık KARŞI Devrim SÜRECİNDE Ülkenin Geldiği Nokta)

AKP, Kendiliğinden ortaya çıkmış bir parti değil, ülkede söz sahibi olan diğer partiler gibi CIA tarafından organize edilmiş bir sürecin ürünüdür.

1945-1950 yıllarında Kemalist Halk İktidarını ele geçiren karşı devrimin görevi, Türkiye Cumhuriyeti Kemalist sistemi dağıtmak, Liberal (emperyal) sisteme geçmek idi.Ülkede bu amaçla örgütlenen emperyalizm ve İşbirlikçiler,1946 seçimlerinde,Halk Meclisi (TBMM) ni kenara iterek,Atatürk CHP parti programını yırtıp atarak, Parlamenter sisteme geçiş yalanları ile farklı iki partiymiş gibi karşımıza çıkartıldılar.Biri Liberal Sistemi doğrudan savunan DP,

2. ise Atatürk CHP'sinden arındırılmış Kemalist devrimleri inkâr eden sol düşünce ve Sosyal Demokrat gibi beylik laflar ile sulandırılmış özünde Liberal ''Yeni İnönü CHP'' sidir. Partiler bir yanda görücüye çıkarken diğer yandan da devrimci bir karakter taşıyan Türk Milliyetçiliğini; Türk Irkçılığına dönüştürmek için Türkeş'i yetiştiriyorlardı (Politikada Irkçılık İlk Olarak Batı da ortaya çıkmıştır)

İktidar Güçtür,iktidarı belirleyen güç ise ülkede,üretim araçları  ,insanı üstünde yaşadığı toprak ve insan ile ürün döngüsünü sağlayan Kapital (para)dır. İşte Kavga tam da bu nokta da dır. Kemalist sistem de araç gereçler para halka, liberal sistem de ise şahıslara aittir.

Devamını oku: AKP, OLAĞANÜSTÜ PARTİ KONGRESİNE ELEŞTİRİ

VEFAT ve BAŞSAĞLIĞI

Yazdır

VEFAT ve BAŞSAĞLIĞI
 
ADD ve BCP Kurucu Üyesi ve Emekli Diplomat 
 


N.Sacit SOMEL'i kaybetmenin üzüntüsü içindeyiz
 
Merhumun cenazesi 04 Mayıs 2017 Perşembe günü Oğultürk Cami'inde kılınacak öğle namazına müteakip Cebeci Asri Mezarlığı'nda defnedilecektir.
 
Değerli ailesi, yakınları ve sevenlerine başsağlığı ve sabırlar dileriz.

BCP Genel Merkezi
 
 
============== 000 ===============
 

D U Y U R U L A R

BASIN AÇIKLAMALARI

 

E T K İ N L İ K L E R

B A S I N D A   B C P

 
Copyright © 2012 Bağımsız Cumhuriyet Partisi ---- Duyurular. Site Tasarımı : Bilgivesevgi Web Tasarım Hizmetleri
Template Joomla 1.7 by Wordpress themes free